Przemiennik częstotliwości E-2200

EURA E-2200 to nowoczesne przemienniki częstotliwości z wbudowanym protokołem sieciowym EtherCAT® znajdujący zastosowanie w aplikacjach Przemysł 4.0. E-2200 z założenia ma charakter uniwersalnego napędu wyróżniającego się elastycznością oraz skalowalnością, dlatego sprawdzi się w wielu aplikacjach, od sterowaniem przepompowni aż po sterowanie napędem głównym w zaawansowanych aplikacjach przemysłowych.

Przemienniki częstotliwości E-2200 dostępne się w szerokim zakresie mocy od 0,25 kW do 132 kW. Praca sieciowa za pośrednictwem magistral komunikacyjnych Modbus RS485 oraz EtherCAT® (wbudowana w standardzie), CANopen (opcjonalnie), wbudowane filtry EMC, pięć rodzajów sterowania (do wyboru przez użytkownika), duża ilość obsługiwanych sygnałów wejściowych oraz wyjściowych, ponad 20 funkcji zabezpieczeń sprawiają, że seria E-2200 doskonale sprawdza się w wymagających aplikacjach.

Przemienniki częstotliwości EURA E-2200 posiadają klasę sprawności IE2 i są zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2019/1781 ustanawiające wymogi dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów na podstawie Dyrektywy 2009/125/WE

Nowe rozwiązania - zastosowane nowe algorytmy pracy napędu zapewniają elastyczność i sprawne sterowanie zarówno standardowym silnikiem asynchronicznym jak i synchronicznym silnikiem PMSM.
EtherCAT® na pokładzie - napęd E-2200 wyposażony jest w nowoczesny i szybki protokół sieciowy EtherCAT® pozwalający wykorzystać moc obliczeniową sterowników PLC.
Niższe koszty posiadania - wysoka sprawność napędów wpływa na oszczędność energii, obniżkę kosztów projektowania i użytkowania procesów o wysokiej wydajności.
Optymalna ochrona - standardowo zintegrowany dławik w obwodzie DC oraz wysokiej jakości filtr EMC znacząco wpływają na redukcję zakłóceń i zniekształceń sieci.
Łatwa obsługa - uproszczona konfiguracja napędu do niezbędnego minimum, darmowe oprogramowanie komputerowe EuraDV™ i współpraca z EURA CopyStick™.
Bezpieczna elektronika - unikalna technologia lakierowania płyt mocy i płyt sterujących zabezpiecza elektronikę tego napędu przed działaniem środowiska pracy.

loading...
Dane techniczne

Specyfika techniczna

Parametry pracy

Wymiary

 

"Przemiennik częstotliwości EURA E-2200 to nasza odpowiedź na potrzeby czwartej rewolucji przemysłowej - Przemysł 4.0

Przemiennik częstotliwości E-2200 należy do naszej nowej generacji napędów, które sprawdzają się w wymagających aplikacjach i układach sterowania pracujących w sieci w czasie rzeczywistym. W standardzie posiada dwa protokoły komunikacyjne - Modbus RS485 oraz EtherCAT®. Na pierwszy rzut oka, napęd ten nie odróżnia się swoim wglądem od serii E-2100. Podobnie jak w niższej serii otrzymujemy napęd w obudowie z solidnie osadzonym radiatorem chłodzącym, wbudowany port RS-485 z protokołem ModBus oraz przyjazny w obsłudze panel operatorski. Pomimo szeregu dostępnych funkcji, trybów sterowania, sam proces parametryzacji E-2200 jest intuicyjny, zwłaszcza dla użytkowników niższych serii E-600, E-810 i E-2100 gdzie proces parametryzacji jest bardzo podobny. Przemiennik częstotliwości E-2200 standardowo obsługuje się z poziomu wbudowanego panelu operatorskiemu, ale dla bardziej wymagających użytkowników dostępne jest darmowe oprogramowanie komputerowe EuraDV™, które umożliwia nie tylko podgląd aktualnego stanu napędu i przeglądu parametrów, ale również udostępnia narzędzia do zaawansowanej jego obsługi. Szereg zaimplementowanych funkcji i aplikacji oraz nieskomplikowana obsługa, sprawiają, że przetwornice E-2200 posiadają szerokie zastosowanie aplikacyjne, utrzymując przy tym rozsądny stosunek jakości do ceny. Jest to doskonały kompromis pomiędzy uniwersalnością, ceną oraz elastycznością w większości aplikacji przemysłowych.

loading...
Dokumentacja - katalogi produktu
Dokumentacja - instalacja i obsługa
Dokumentacja - deklaracje i certyfikaty
Pliki do pobrania

 


Przemienniki częstotliwości EURA E-2200