Serwowzmacniacz SD20-G

SD20-G to pierwsza konstrukcja serwowzmacniacza opracowana przez przedsiębiorstwo EURA Drives Electric. Serwo sterownik ten z założenia ma charakter uniwersalnego serwowzmacniacza, dlatego sprawdzi się w wielu nowoczesnych i wymagających aplikacjach przemysłowych.

"Serwowzmacniacz EURA SD20-G wraz z serwosilnikiem EURA SM/SD to nowoczesny i kompletny serwonapęd gotowy do pracy w wielu nowoczesnych aplikacjach przemysłowych.

Serwowzmacniacze SD20-G dostępne się w szerokim zakresie mocy od 0,1 kW do 37 kW. Zastosowanie 4-rdzeniowego enkodera 23-bitowego umożliwia uzyskanie pozycjonowania na poziomie 0,15 sekundy kątowej. SD20-G odpowiadają na komendy sterujące z częstotliwością 3kHz tym samym zadbano o minimalną inercję układu sterowania. Możliwość komunikacji w najbardziej popularnym protokole komunikacyjnym Modbus RS485 oraz sterowanie pulse-direct (j.pol. sterowanie krok-kierunek) na podstawie sygnałów impulsowych trafiających do specjalnie zaprogramowanego wejścia wysokoczęstotliwościowego (do 200kHz) umożliwia zastosowanie tego sterownika serwo w wielu aplikacjach przemysłowych. Programowanie SD20-G przebiega w taki sposób, jak to ma miejsce w falownikach EURA - trzeba zdefiniować odpowiednie wartości w specjalnych parametrach posegmentowanych na grupy. Dodatkowo, w bezpłatnym oprogramowaniu EuraDV™, parametry przedstawione są w formie intuicyjnej tabeli z pełnymi opisami poszczególnych wartości. Dzięki temu obsługa jest prosta i intuicyjna.

Wysoka sprawność = oszczędność energii - w porównaniu do innych napędów AC, serwonapęd utrzymuje wysoką sprawność, która pozostaje stała w dużym zakresie obciążeń.

Szybkość i precyzja - SD20-G sprawdza się w aplikacjach wymagających szybkich i powtarzalnych ruchów zachowując precyzję kontroli prędkości i momentu obrotowego.
Alternatywa dla falownika - serwowzmacniacz SD20-G sprawdza się w aplikacjach, gdzie prócz elastyczności i niezawodności napędu, wymagana jest również efektywność i precyzja.
Powietrze kosztuje - SD20-G znajduje zastosowanie w aplikacjach, w których przekazywanie energii i sterowanie było realizowane za pomocą sprężonego powietrza (bądź innego gazu stosowanego w pneumatyce).
Dobrana para - serwowzmacniacz SD20-G wraz z silnikiem serwo EURA serii SM i SD tworzy serwonapęd o możliwie najbardziej zopytmalizowanej wydajności pracy.
Przyjazny w obsłudze - uproszczona konfiguracja napędu do niezbędnego minimum, darmowe oprogramowanie komputerowe EuraDV™.

loading...
Dane techniczne

Specyfika techniczna

Parametry pracy

Wymiary

Schemat podłączenia

Jak prawidłowo skompletować zestaw serwonapędowy EURA?
Już tylko trzy kroki dzielą Ciebie od wkroczenia do świata serwonapędu.

Krok 1: Serwosilnik - określ moc, rodzaj eknodera (inkrementalny lub absolutny), prędkość na wale wyjściowym oraz zapotrzebowanie na moment obrotowy.
Krok 2: Serwowzmacniacz - dobierz do mocy silnika i rodzaju sprzężenia zwrotnego.
Krok 3: Okablowanie - dobierz kable zasilające i enkoderowe uwzględniając moc wybranego silnika, napięcie zasilania oraz rodzaj sprzężenia zwrotnego. 

loading...
Dokumentacja - katalogi produktu
Dokumentacja - instalacja i obsługa
Dokumentacja - deklaracje i certyfikaty
Pliki do pobrania

 


Serwowzmacniacze EURA SD20

 

Serwowzmacniacz EURA SD20G 0.20kW
1 / 8