Przemiennik częstotliwości E-600

Przemienniki częstotliwości EURA E-600 charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz niewielką i kompaktową konstrukcją. Został stworzony dla prostych i niewymagających aplikacji, takich jak napędy wentylatora, pompy i przenośniki taśmowe.

Pomimo małych wymiarów i uproszczonej do maksimum obsłudze, napęd E-600 sprawdza się w aplikacjach, w których ważna jest nie tylko kontrola pracy silnika, ale również oszczędność energii elektrycznej. Wbudowany filtr EMC, regulator PID oraz komunikacja ModBus umożliwiają zastosowanie tego falownika w różnych aplikacjach przemysłowych. Obudowa została zoptymalizowana pod kątem łatwego i szybkiego montażu na szynie DIN lub bezpośrednio na płycie montażowej w szafie sterującej.

Przemienniki częstotliwości EURA E-600 posiadają klasę sprawności IE2 i są zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2019/1781 ustanawiające wymogi dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów na podstawie Dyrektywy 2009/125/WE

Niezawodny i przyjazny - falownik E-600 oparty jest na identycznym schemacie parametryzowania urządzenia jaki jest stosowany w innych modelach napędów EURA.
Niewielki napęd - pomimo małych wymiarów i uproszczonej do maksimum obsłudze, napęd E-600 sprawdza się w wymagających aplikacjach.
Ochrona sieci - wbudowany filtr EMC skutecznie ogranicza zakłócenia.
Łatwa eksploatacja - możliwość tworzenia kopii zapasowej dzięki współpracy z darmowym oprogramowaniem EuraDV™ i urządzeniem peryferyjnym EURA CopyStick™.
Uniwersalne zastosowanie - wbudowany regulator PID oraz komunikacja ModBus umożliwiają zastosowanie napędu E-600 w różnych aplikacjach przemysłowych.
Szybki montaż - obudowa zoptymalizowana pod kątem łatwego i szybkiego montażu na szynie DIN lub bezpośrednio na płycie montażowej w szafie sterującej.

loading...
Dane techniczne

Specyfika techniczna

Parametry pracy

Wymiary

Prezentacja produktu

"Niezawodny i przyjazny - falownik EURA E-600 oparty jest na identycznym schemacie parametryzowania urządzenia jaki jest stosowany w naszych innych modelach.

Podstawowym rodzajem sterowania przemiennika częstotliwości EURA E-600 jest sterowanie skalarne VVVF (Variable Voltage Variable Frequency) w którym można ustawić charakterystykę liniowa krzywej U/f lub charakterystykę kwadratową U/f, dostępna jest również charakterystyka dowolnie zdefiniowana przez użytkownika. Napęd posiada wzmocnienie momentu automatyczne lub dowolnie zdefiniowane w zakresie do 20 krzywych, warto wspomnieć, że moment początkowy wynosi 100% już przy częstotliwości 1.00Hz! Precyzję sterowania silnikiem uzyskuje się dzięki wysokiej rozdzielczości zadawania częstotliwości - dla zadawania cyfrowego wynosi 0.01Hz a dla analogowego jest to iloraz max. częstotliwości x 0.2%. Dostępne są dwa rodzaje startu układu napędowego - start bezpośredni bez lotnego startu (bez kontroli aktualnych obrotów silnika) lub lotny start. Praca wielobiegowa umożliwia ustawienie przez użytkownika do 15 stałych prędkości na wejściach cyfrowych. Można również zaprogramować pracę automatyczną do 8 kroków. Dla optymalnego sterowania silnikiem elektrycznym można zdefiniować częstotliwość nośną (kluczowania) w przedziale od 0.8kHz do 6.0kHz lub ustawić, aby falownik w sposób automatyczny ten parametr ustawiał w zależności od warunków pracy silnika.

loading...
Dokumentacja - katalogi produktu
Dokumentacja - instalacja i obsługa
Dokumentacja - deklaracje i certyfikaty
Pliki do pobrania

   


Przemienniki częstotliwości EURA E-600

Przemiennik częstotliwości E-600
1 / 2