Przemiennik częstotliwości E-2100

EURA E-2100 to zaawansowana technicznie seria przemienników częstotliwości umożliwiająca sterowanie silnikami asynchronicznymi oraz synchronicznymi PMSM (Permanent Magnet Synchronous Motor). Napęd z założenia ma charakter uniwersalnego przemiennika częstotliwości, dlatego sprawdzi się w wielu aplikacjach, od sterowaniem przepompowni aż po sterowanie napędem głównym w zaawansowanych aplikacjach przemysłowych.

Przemienniki częstotliwości E-2100 dostępne się w szerokim zakresie mocy od 0,25 kW do 400 kW. Praca sieciowa za pośrednictwem magistral komunikacyjnych Modbus RS485 (wbudowana w standardzie), Profibus DP (opcjonalnie), wbudowane filtry EMC, pięć rodzajów sterowania (do wyboru przez użytkownika), duża ilość obsługiwanych sygnałów wejściowych oraz wyjściowych, ponad 20 funkcji zabezpieczeń sprawiają, że seria E-2100 doskonale sprawdza się w wymagających aplikacjach.

Przemienniki częstotliwości EURA E-2100 posiadają klasę sprawności IE2 i są zgodne z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2019/1781 ustanawiające wymogi dotyczące ekoprojektu dla silników elektrycznych i układów bezstopniowej regulacji obrotów na podstawie Dyrektywy 2009/125/WE

Nowe rozwiązania - zastosowane nowe algorytmy pracy napędu zapewniają elastyczność i sprawne sterowanie zarówno standardowym silnikiem asynchronicznym jak i synchronicznym silnikiem PMSM.
Bezpieczeństwo - napęd E-2100 może być wyposażony w moduł bezpiecznego wyłączania momentu STO o poziomie SIL2 według normy IEC 61800-5-2.
Redukcja hałasu silnika - zastosowane algorytmy sterowania pracą silnika elektrycznego umożliwiają zmniejszenie zakłóceń generowanych przez silnik poprzez rozłożenie częstotliwości kluczowania tranzystorów w określonych zakresach.
Optymalna ochrona - standardowo zintegrowany dławik w obwodzie DC oraz wysokiej jakości filtr EMC znacząco wpływają na redukcję zakłóceń i zniekształceń sieci.
Łatwa obsługa - uproszczona konfiguracja napędu do niezbędnego minimum, darmowe oprogramowanie komputerowe EuraDV™ i współpraca z EURA CopyStick™.
Pracuje w sieciach przemysłowych - prócz standardowo wbudowanej komunikacji ModBus RS485, napęd może być wyposażony dodatkowo w komunikację Profibus DP.

loading...
Dane techniczne

Specyfika techniczna

Parametry pracy

Wymiary

 

"Przemiennik częstotliwości EURA E-2100 to nasz zaawansowany napęd przystosowany do wymagających aplikacji przemysłowych.

Przemiennik częstotliwości E-2100 należy do naszej nowej generacji napędów, które sprawdzają się w wymagających aplikacjach i układach sterowania. Na pierwszy rzut oka, napęd ten nie odróżnia się swoim wglądem od serii E-810. Podobnie jak w niższej serii otrzymujemy napęd w obudowie z solidnie osadzonym radiatorem chłodzącym, wbudowany port RS-485 z protokołem ModBus oraz przyjazny w obsłudze panel operatorski. Pomimo szeregu dostępnych funkcji, trybów sterowania, sam proces parametryzacji E-2100 jest intuicyjny, zwłaszcza dla użytkowników niższych serii E-600 i E-810 gdzie proces parametryzacji jest bardzo podobny. Napęd E-2100 już w podstawowej konfiguracji pozwala na obsługę licznych aplikacji a w ramach potrzeb można ją rozbudować o dodatkowe karty rozszerzeń (wejść/wyjść i enkoderowe), karty komunikacji (Ethercat, CANopen, Profibus DP) czy bezpieczeństwo STO (moduł STO SIL2). Przemiennik częstotliwości E-2100 standardowo obsługuje się z poziomu wbudowanego panelu operatorskiemu, ale dla bardziej wymagających użytkowników dostępne jest darmowe oprogramowanie komputerowe EuraDV™, które umożliwia nie tylko podgląd aktualnego stanu napędu i przeglądu parametrów, ale również udostępnia narzędzia do zaawansowanej jego obsługi. Szereg zaimplementowanych funkcji i aplikacji oraz nieskomplikowana obsługa, sprawiają, że przetwornice E-2100 posiadają szerokie zastosowanie aplikacyjne, utrzymując przy tym rozsądny stosunek jakości do ceny. Jest to doskonały kompromis pomiędzy uniwersalnością, ceną oraz elastycznością w większości aplikacji przemysłowych.

loading...
Dokumentacja - katalogi produktu
Dokumentacja - instalacja i obsługa
Dokumentacja - deklaracje i certyfikaty
Pliki do pobrania

 


Przemienniki częstotliwości EURA E-2100

Przemiennik częstotliwości E-2100 z modułem STO
1 / 1