HF INVERTER

HF INVERTER

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kanał na YouTube

Mamy zaszczyt zaprosić Was do naszego oficjalnego firmowego kanału na platformie YouTube! Ten kanał to przestrzeń, w której będziemy dzielić się cennymi treściami, informacjami i inspiracjami związanych z naszą firmą oraz obszarem, w którym działamy – technice napędowej i automatyce przemysłowej.

Nazwa Kanału: @hfinverter

Link do Kanału: https://www.youtube.com/@hfinverter

Na naszym kanale znajdziecie różnorodne treści, które mają na celu dostarczyć Wam wartościowych informacji oraz przybliżyć naszą firmę w sposób niezwykle interesujący i przystępny. Co możecie znaleźć na naszym kanale?

 1. Prezentacje Produktów: Dowiedzcie się więcej o naszych produktach i usługach poprzez nasze prezentacje wideo, które pokażą Wam, jakie korzyści mogą one przynieść.
 2. Poradniki i Samouczki: Poznajcie praktyczne wskazówki, porady i samouczki związane z tematami, które są dla Was ważne.
 3. Wnętrze Firmy: Zajrzyjcie za kulisy naszej firmy, poznajcie nasz zespół oraz przekonajcie się, co sprawia, że działamy tak, jak działamy.
 4. Inspirujące Historie: Zaprezentujemy Wam historie sukcesu naszych klientów, partnerów i pracowników, które stanowią prawdziwą inspirację.
 5. Webinaria i Wykłady: Będziemy transmitować na żywo wykłady, webinaria i dyskusje na tematy związane z naszą branżą.

Zachęcamy Was do subskrybowania naszego kanału, abyście nie przegapili żadnej nowej treści. Wasza obecność i zaangażowanie na naszym kanale są dla nas niezwykle ważne.

Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia naszego kanału, komentowania, udostępniania i włączania się w naszą społeczność online.

Do zobaczenia na naszym YouTube!

 

Serwonapędy EURA Drives - nowoczesna technika napędowa dla każdego

"Dynamiczny rozwój techniki napędowej oraz dążenie do zwiększenia wydajności procesów przemysłowych i podwyższenia ich efektywności energetycznej przyczyniają się do coraz szerszego stosowania serwonapędów. Już teraz obserwuje się trend do stosowania ich w aplikacjach, gdzie dawniej stosowano napędy falownikowe lub krokowe. Dzieje się tak szczególnie wtedy, gdy wzrasta zapotrzebowanie na kontrolę maszyny według określonych poleceń – pozycji, prędkości i momentem siły. Dzięki temu maszyny napędzane serwonapędami działają precyzyjniej, z większą dynamiką i prędkością." Łukasz Bubiłek - Wspólnik - Dyrektor HandlowyŁukasz Bubiłek

 

"Wszystko jest powiązane ze wszystkim innym."  Leonardo da VinciNależy zaznaczyć, że serwonapędem nie jest jedno, ale zestaw urządzeń, które tworzą system kontroli ruchu. Taki podstawowy system składa się z trzech ściśle współpracujących ze sobą urządzeń, tj. jednostka sterująca, serwowzmacniacz oraz serwosilnik. Jednostką sterującą najczęściej jest sterownik PLC, który w zależności od złożoności procesów może kontrolować nawet kilkanaście osi napędowych. Natomiast oś napędową stanowi serwowzmacniacz oraz serwosilnik i taka właśnie oś napędowa od 1 stycznia 2023 roku dostępna jest w ofercie firmy EURA Drives, której dystrybutorem jest firma HF INVERTER Polska.


 

 Fot.1 Rodzina serwowzmacniaczy EURA SD20-G


Dwie wersje serwowzmacniacza

EURA SD20-G to pierwsza konstrukcja serwowzmacniacza, który z założenia ma charakter uniwersalnego urządzenia, dostępny jest w szeroki zakresie mocy od 0,1kW do 37kW. Zastosowanie 4-rdzeniowego enkodera 23-bitowego umożliwia uzyskanie pozycjonowania na poziomie 0,15 sekundy kątowej. SD20-G odpowiadają na komendy sterujące z częstotliwością 3kHz tym samym zadbano o minimalną inercję układu sterowania. Możliwość komunikacji w najbardziej popularnym protokole komunikacyjnym ModBus RS485 oraz sterowanie pulse-direct (sterowanie krok-kierunek) na podstawie sygnałów impulsowych trafiających do specjalnie zaprogramowanego wejścia wysokoczęstotliwościowego (do 200kHz) umożliwia zastosowanie tego serwowzmacniacza w wielu aplikacjach. Programowanie SD20-G przebiega w taki sposób, jak to ma miejsce w falownikach EURA – należy zdefiniować odpowiednie wartości w specjalnych parametrach posegmentowanych na grupy. Dodatkowo, w bezpłatnym oprogramowaniu EuraDV™, parametry przedstawione są w formie intuicyjnej tabeli z pełnymi opisami poszczególnych wartości – dzięki temu obsługa jest prosta i intuicyjna. Serwowzmacniacz SD20-G

Drugą konstrukcją serwowzmacniacza w ofercie firmy EURA jest SD20-E. W porównaniu do serii SD20-G posiada on rozbudowane tryby pracy oraz protokoły komunikacyjne. Dostępny jest w zakresie mocy od 0,1kW do 37kW. Posiada wbudowaną komunikację ModBus RS485 oraz EtherCAT. Uzbrojony został aż w siedem podstawowych trybów pracy oraz pokaźną ilość wejść/wyjść cyfrowych co czyni z niego funkcjonalne i elastyczne rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymaga się dużej dynamiki i precyzji sterowania napędem. Zastosowanie 4-rdzeniowego enkodera 23-bitowego umożliwia uzyskanie pozycjonowania na poziomie 0,15 sekundy kątowej. również w tej konstrukcji zadbano i minimalną inercję układu starowania dzięki możliwości odpowiadania na komendy sterujące z częstotliwością 3kHz. Programowanie SD20-E przebiega w taki sposób, jak to ma miejsce w falownikach EURA - należy zdefiniować odpowiednie wartości w specjalnych parametrach posegmentowanych na grupy. Dodatkowo, w bezpłatnym oprogramowaniu EuraDV™, parametry przedstawione są w formie intuicyjnej tabeli z pełnymi opisami poszczególnych wartości. Dzięki temu obsługa serwowzmacniacza SD20-E jest prosta i intuicyjna. Serwowzmacniacz SD20-E


Serwosilniki EURA

Serwowzmacniacze EURA mogą pracować z dowolnym serwosilnikiem, lecz optymalną oś napędową tworzą z serwosilnikami EURA SM. Są to silniki pracujące w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego dostępne są w zakresie mocy od 0,2kW do 75kW i momentu obrotowego od 0,64Nm do 321Nm.


Oficjalnym dystrybutorem EURA Drives na terenie Polski jest przedsiębiorstwo HF Inverter Polska z siedzibą w Toruniu. Przedsiębiorstwo HF Inverter Polska rozpoczęło swoją działalność w 2006 roku w Toruniu. HF Inverter to polska firma z polskim kapitałem. Siedziba główna zlokalizowana jest w nowym budynku biurowo-magazynowym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 101e w Toruniu. Na powierzchni ponad 1.000 m2 znajduje się linia montażowa przekładni i motoreduktorów, podręczny magazyn oraz dział handlowy i techniczny. Posiada również własne stanowiska diagnostyczne i serwisowe produktów znajdujących się w ofercie. W HF Inverter Polska pracują wysokiej klasy specjaliści. Większość z nich to inżynierowie automatycy, posiadający niezbędną wiedzę i doświadczenie z mechatroniki i energoelektroniki, którzy tworzą dział doradców techniczno-handlowych. Dużym wsparciem dla działu doradców jest rozbudowany dział techniczno-serwisowy.

Oferty pracy

"W naszej firmie każdy pracownik jest odpowiedzialny za jej rozwój. Wiemy, że gdy Ty spełniasz się zawodowo a przy tym realizujesz swoje prywatne plany to również zyskuje nasza firma. Rośniemy w siłę razem z Tobą, ale nie jesteśmy korporacją, dlatego nie stosujemy skomplikowanych procedur, nie używamy języka korporacyjnego i sztywnych reguł. Nasz zgrany zespół tworzą zwyczajni ludzie, którzy współpracując ze sobą tworzą niepowtarzalną atmosferę pracy." Łukasz Bubiłek - Wspólnik - Dyrektor HandlowyŁukasz Bubiłek

 

"Spotkać się to początek; zgodzić się to postęp; pracować razem to sukces."  Henry FordDołącz do nas i stań się częścią naszego zespołu! Czy masz już doświadczenie zawodowe, czy dopiero rozpoczynasz swoją karierą zawodową? Firma HF INVERTER oferuje przyjazne warunki pracy i rozwoju zawodowego. Bez względu na stanowisko o które będziesz aplikować, możesz dołączyć do zespołu, który współtworzy przyszłość. Sprawdź nasze oferty!

loading...
Serwisant
Monter reduktorów
Doradca Techniczno-Handlowy

Serwisant
miejsce zatrudnienia: Toruń, kujawsko-pomorskie

Zatrudniona osoba odpowiedzialna będzie za diagnostykę i naprawę produktów będących w ofercie naszej firmy, wsparcie techniczne Kontrahentów Spółki oraz budowanie długoterminowych i silnych relacji z Kontrahentami, planowanie i raportowanie własnej pracy oraz dbanie o dobry wizerunek firmy.

Idealny kandydat powinien spełniać poniższe oczekiwania:

 • Wykształcenie średnie/zawodowe elektroniczne lub kierunki pokrewne.
 • Bardzo dobra znajomość podstaw elektroniki, energoelektroniki, miernictwa elektrycznego i elektronicznego.
 • Umiejętność diagnozowania i serwisowania urządzeń elektronicznych.
 • Praktyczna umiejętność obsługi elementów automatyki występujących w przemyśle.
 • Praktyczne umiejętności pracy z lutownicą i odsysaczem.
 • Umiejętność odtworzenia schematu na podstawie PCB oraz dalszej analizy.
 • Umiejętność analizy pracy układu elektronicznego bez dokumentacji.
 • Prawo jazdy kat.B.
 • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji serwisowej.
 • Uprawnienia SEP do 1kV.

Oferujemy:

 • Umowa o pracę na pełny etat.
 • Atrakcyjne wynagrodzenie stałe uzależnione od doświadczenia i kwalifikacji kandydata.
 • Uczestnictwo w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).
 • Ubezpieczenie grupowe i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.
 • Możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia krajowe i zagraniczne). Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w zakresie energoelektroniki jak i elektromechaniki.
 • Stabilne warunki zatrudnienia.
 • Niezbędne narzędzia pracy.
 • Zaplanowany proces wdrożenia na stanowisko.
 • Pracę w dynamicznie rozwijającej się branży automatyki przemysłowej z ludźmi z pasją, we wspierającej i dobrej atmosferze..

Do zgłoszenia prosimy załączyć czytelnie podpisaną Klauzula_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_w_rekrutacji.pdf.

Zapewniamy pełną dyskrecję, jednocześnie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, a niewykorzystanych ofert nie odsyłamy.

Zgłoszenia zawierające CV, list motywacyjny prosimy składać e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Monter reduktorów
miejsce zatrudnienia: Toruń, kujawsko-pomorskie

Do podastawowych zadań osoby zatrudnionej na stanowisku montera należeć będzie:

 • montaż reduktorów i motoreduktorów na podstawie powierzonej dokumentacji technicznej,
 • ocena i sprawdzanie zmontowanych układów napędowych,
 • diagnozowanie i naprawa reduktorów i motoreduktorów będących w ofercie naszej firmy,
 • wsparcie techniczne Kontrahentów Spółki podczas instalacji reduktorów i motoreduktorów,
 • planowanie i raportowanie własnej pracy,
 • wspieranie działu logistyki w zakresie przygotowania wysyłek i konsolidacji towaru.

Nasze oczekiwania wobec kandydata na to stanowisko pracy:

 • Wykształcenie średnie/zawodowe mechaniczne lub kierunki pokrewne.
 • Bardzo dobra znajomość podstaw mechaniki, budowy reduktorów i motoreduktorów.
 • Umiejętność diagnozowania i serwisowania reduktorów oraz motoreduktorów.
 • Praktyczna umiejętności pracy z narzędziami i urządzeniami stanowiącymi wyposażenie warsztatu mechanicznego.
 • Praktyczne umiejętności ślusarskie.
 • Umiejętność analizy pracy elektromechanicznego układu napędowego.
 • Czynne prawo jazdy kat.B.

Mile widziane u kandydatów na to stanowisko pracy:

 • Uprawnienia SEP do 1kV.
 • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym czytanie dokumentacji serwisowej.
 • Praktyczne umiejętności z zakresu montażu elementów reduktorów i motoreduktorów przemysłowych.

Oferujemy:

 • Umowa o pracę na pełny etat.
 • Atrakcyjne wynagrodzenie stałe uzależnione od doświadczenia i kwalifikacji kandydata.
 • Uczestnictwo w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).
 • Ubezpieczenie grupowe i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.
 • Możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia krajowe i zagraniczne). Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w zakresie mechaniki, energoelektroniki jak i elektromechaniki.
 • Stabilne warunki zatrudnienia.
 • Niezbędne narzędzia pracy.
 • Zaplanowany proces wdrożenia na stanowisko.
 • Pracę w dynamicznie rozwijającej się branży automatyki przemysłowej z ludźmi z pasją, we wspierającej i dobrej atmosferze.

Do zgłoszenia prosimy załączyć czytelnie podpisaną Klauzula_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_w_rekrutacji.pdf.

Zapewniamy pełną dyskrecję, jednocześnie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, a niewykorzystanych ofert nie odsyłamy.

Zgłoszenia zawierające CV, list motywacyjny prosimy składać e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Doradca Techniczno-Handlowy
rejon działania: województwo w Polsce, zależy od miejsca zamieszkania przyszłego pracownika

Zatrudniona osoba odpowiedzialna będzie za doradztwo handlowo-techniczne, realizację strategii handlowej i marketingowej na powierzonym terenie, pozyskiwanie nowych klientów oraz budowanie długoterminowych i silnych relacji z klientami spółki, realizowanie planów sprzedażowych i zadaniowych oraz dbanie o dobry wizerunek firmy.

Od kandydatów na to stanowisko pracy oczekujemy:

 • Wykształcenia średniego technicznego
 • Znajomości zagadnień technicznych oraz utrzymania ruchu w branży producentów maszyn, automatyki przemysłowej i techniki napędowej.
 • Doświadczenie w obszarach prowadzenia rozmów sprzedażowych oraz negocjacji handlowych.
 • Czynne prawo jazdy kat.B - gotowość do wyjazdów delegacyjnych krajowych i zagranicznych - ok. 70% czasu pracy to praca w terenie.
 • Wysoka kultura osobista oraz zdolności interpersonalne i komunikacyjne.
 • Odwaga, samodzielność w działaniu i dobra organizacja czasu pracy.

Mile widziane:

 • Wykształcenie wyższe kierunkowe (specjalności: budowa maszyn, mechatronika, elektrotechnika, automatyka).
 • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
 • Znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Oferujemy:

 • Umowa o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.
 • Atrakcyjne wynagrodzenie stałe uzależnione od doświadczenia i kwalifikacji kandydata.
 • Atrakcyjny system wynagrodzeń premiowych.
 • Uczestnictwo w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).
 • Ubezpieczenie grupowe i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. 
 • Możliwość rozwoju zawodowego (szkolenia krajowe i zagraniczne).
 • Stabilne warunki zatrudnienia.
 • Niezbędne narzędzia pracy.
 • Zaplanowany proces onboardingu.
 • Pracę z ludźmi z pasją, we wspierającej i dobrej atmosferze.

Do zgłoszenia prosimy załączyć czytelnie podpisaną Klauzula_zgody_na_przetwarzanie_danych_osobowych_w_rekrutacji.pdf.

Zapewniamy pełną dyskrecję, jednocześnie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, a niewykorzystanych ofert nie odsyłamy.

Zgłoszenia zawierające CV, list motywacyjny prosimy składać e-mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nie znalazłeś oferty pracy dla siebie?

Nieustannie powiększamy nasz zespół, więc nawet jeżeli aktualnie nie znalazłeś oferty pracy dla siebie zostaw nam swoją aplikację.
Odezwiemy się, jeżeli nas zainteresujesz!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poznaj nas

Spółka HF INVERTER Polska została powołana we wrześniu 2008 roku przez czterech przyjaciół. Łukasz, Jarek, Zbyszek i Mariusz - pomimo różnic połączyła ich pasja do automatyki przemysłowej i wspólny cel, jakim było utworzenie firmy otwartej na ludzi i ich potrzeby techniczne i technologiczne. "Obyś żył w ciekawych czasach i obyś wtedy prowadził firmę" - to rozszerzone powiedzenie (niestety nie pochodzące z chińskich nauk Konfucjusza) idelanie wpisywało się w rok 2008. W tym roku działo się wiele. Warszawa zyskała pierwszą linię metra (po 25 latach budowy) a straciła kultowy Stadion X-lecia - w to miejsce miał powstać nowoczesny Stadion Narodowy na potrzeby EURO 2012. Natomiast na świecie po bankructwie Lehman Brotehrs rozkręcał się globalny kryzys na rynkach finansowych, ropa kosztowała poniżej 40USD a na 44. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki wybrany został Barack Obama. W takim otoczeniu powstała nasza firma i już na samym starcie musiała sprostać wielu wyzwaniom. Dzięki temu nauczyliśmy się prowadzenia biznesu a nasi Klienci poznali nas, że w trudnych czasach mogą na nas liczyć. 

"Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku (Konfucjusz), my ten krok postawiliśmy w 2008 roku i nasza podróż trwa... Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest ekscytujące i zmienia życie. Jest pełne wyzwań, zagrożeń i ciężkiej pracy. Wtedy i teraz jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność, ponieważ jesteśmy pełni pasji i oddania. Naszą firmę tworzy zespół wspaniałych ludzi, zaangażowanych w doradztwo techniczne, dobór urządzeń i świadczenie usług spełniających indywidualne wymagania naszych Klientów." Mariusz Snowacki - WspólnikMariusz Snowacki

 

Nasi Kontrahenci to najlepsza wizytówka i jednocześnie gwarancja najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów i usług. Grono naszych Klientów stale się powiększa, co nas bardzo cieszy. Wśród nich znajdują się przedsiębiorstwa, które tak jak my, rozpoczynały swoją działalność w 2008 roku i nieprzerwalnie podążają razem z nami tą samą ścieżką rozowju.

"Każdą potrzebę naszych Klientów traktujemy jako niepowtarzalne wyzwanie, któremu sprostamy dzięki naszej kreatywności, sprawności w działaniu i szerokiej ofercie. Przejrzyste zasady współpracy, terminowa i rzetelna realizacja umów, indywidualna obsługa oraz partnerskie kontakty, które zapewniają najwyższy poziom zadowolenia i lojalności naszych Klientów. To my i tak właśnie działamy od początku!" Łukasz Bubiłek - Wspólnik - Dyrektor HandlowyŁukasz Bubiłek

 

Naszą Spółkę założyli pasjonaci techniki, którzy legitymują się nie tylko wykształceniem technicznym, ale przede wszystkim różnorodnym doświadczeniem zawodowym. Wśród nich jest były pracownik biura konstrukcyjnego - konstruktor pomp przemysłowych (Mariusz), automatyk instalacji HVAC i C.O. (Jarek), energoelektronik i automatyk przemysłowy (Zbyszek) oraz mechatronik (Łukasz). Również pracownicy Spółki mogą pochwalić się zarówno wykształceniem kierunkowym jak i wysokimi kompetencjami zawodowym. Taka mieszanka doświadczeń jest świadectwem naszej technicznej autentyczności, tak docenaniej przez Klientów Spółki.

"Jesteśmy techniczne autentyczni, gdy zaczynamy zajmować się powierzonym zadaniem, wykonujemy je z pełnym zaangażowaniem i pasją. Klient może liczyć na nasze pełne wsparcie techniczne. Oferowane przez nas produkty i świadczone usługi spełniają międzynarodowe standardy jakości, normy i dyrektywy, uwzględniając indywidualne potrzeby naszych Klientów oraz wymogi dynamicznie rozwijającego się rynku napędów, automatyki przemysłowej i mechatroniki." Zbigniew Kilichowski - Wspólnik - Dyrektor TechnicznyZbigniew Kilichowski

 

Na naszą działalność można spojrzeć jak na rozmowę z rynkiem. Czasem to my proponujemy nowe rozwiązanie, czasami to rynek poszukuje rozwiązania. Od początku specjalizujemy się w branżach wymagających produktów dostosowanych pod ich potrzeby i to jest jedna z wielu naszych przewag konkurencyjnych. Widzimy, że współczesny świat stawia zasadnicze wyzwanie przekraczania ograniczeń. My mamy wiedzę i produkty, które sprawiają, że realizacja nowatorskich pomysłów technicznych i biznesowych staje się dostępna.

"Stale poszukujemy nowych rozwiązań, inwestujemy w rozwój naszych produktów i  naszą firmę, wprowadzone systemy obsługi Klientów i przyjęta polityka jakości są gwarancją rzetelnej realizacji umów oraz ciągłego wzbogacania oferty w innowacyjne produkty. Odważnie zmieniamy naszą firmę, by odpowiadała na potrzeby rynku i naszych Klientów. Wiemy, że nasza praca ma bezpośredni związek z postrzeganiem naszej oferty i zadowoleniem z naszych usług." Jarosław Osiński - Wspólnik - Dyrektor ds. RozwojuJarosław Osiński

 

Czy korzystanie z nowoczesnej techniki napędowej musi być zawsze takie drogie i skomplikowane?
Nie, gdyż nasza Spółka posiada w swojej ofercie produkty za przystępną cenę a jej wdrożenie do aplikacji przemysłowych nie jest skomplikowane. Poza tym zawsze służymy pomocą podczas doboru i uruchamiania naszych napędów.

Dlaczego wsparcie posprzedażowe może być dla mnie ważne?
Każdy posiada indywidualne potrzeby, które mogą różnić się w zależności od branży w której się działa. Czasami jest potrzeba fachowego wsparcia podczas uruchomienia aplikacji przemysłowej, czasami potrzebny jest pilny kontakt z serwisem. Klienci cenią sobie nasze szerokie wsparcie posprzedażowe, od organizacji logistyki dostawy zamówionego produktu, przez wspracie techniczne aż po szerokie usługi serwisowe. Jesteśmy obecni w całym cyklu życia naszego produktu i to jest nasza kolejna przewaga konkurencyjna.

Dlaczego będę potrzebował usług Waszego serwisu skoro mam gwarancję?
Awarie zdarzają się najlepszym. Działania w ramach serwisu mogą być różne w zależności od specyfiki pracy urządzeń. Mają jednak przynieść jeden skutek – przedłużenie żywotności urządzeń, podtrzymywanie ich w stanie bezawaryjnym, czy też szybkie reagowanie na awarie. Dla naszych klientów istotne są usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Zapraszamy do Współpracy! Wierzymy, że przyniesie ona obopólne korzyści.
Za mało jeszcze nasz znasz? - zapraszamy do poznania historii naszej Spółki!

loading...
Start
2008
2010
2012
2013
2015
2016
2018
2022

W dniu 1 września 2008 roku zawiązana zostaje Spółka HF INVERTER Polska Sp.C. Założycielami Spółki jest czterech przyjaciół, których połączyła ich pasja i wspólny cel, jakim było utworzenie firmy otwartej na ludzi i ich potrzeby techniczne. Zalożyciele Spółki na zdjęciu - patrząc od lewej strony: Łukasz Bubiłek, Mariusz Snowacki, Zbigniew Kilichowski i Jarosław Osiński.

Początki naszej działalności gospodarczej, jak w większości rodzimych firm z polskim kapitałem, nie były łatwe. Zaczynaliśmy od biura o powierzcni niespełna 40m2 i magazynu produktów o powierzchni 100m2. W pierwszym roku działalności skupiliśmy się tylko na osłudze jednej branży - branży HVAC. Na początku zaufało nam dziesięcioro Klientów a z każdym miesiącem naszej działalności do rodziny Klientów dołączały inne przedsiębiorstwa - często takie, które również stawiały swoje pierwsze kroki w biznesie. Zbudowane wtedy wzajemne zaufanie przynosi owoce współpracy po dzień dzisiejszy.

Pierwsze dwa lata nszej działalności minęły pod znakiem dynamicznego rozwoju Spółki. Nasze szeregi zasiliło dziewięcioro pracowników i przenieśliśmy się do hal magazynowo-biurowych zlokalizowanych przy ulicy Polnej 115 w Toruniu. Powierzchnia magazynu i biurowa zwiększyła się trzykrotnie a ilość obsłużonych w 2010 roku Klientów przekroczyła pięciuset - dla nas niewyobrażalną liczbę! Dziękujemy za obdarzenie nas wtedy takim dużym zaufaniem!

Od początku naszej działalności sukcesywnie wprowadzaliśmy na rynek polski nowe produkty. Często była to nasza odpowiedź na potrzeby naszych Klientów (np. przemienniki częstotliwości w obudowie IP55/IP66) a czasami podejmowaliśmy ryzyko wkraczając na niezbadane wcześniej tereny - wprowadzenie nowej konstrukcji przekładni - przekładnie hipoidalną. Nasze starania i upór w wprowadzaniu nowych produktów zostały dostrzeżone przez wydawnictwa i organizacje branżowe, które w latach 2021-2014 wyróżniały te produkty nagrodami "Produktu Roku".

Pięciolecie działalności Spółki mogliśmy już świętować w nowej siedzibie zlokalizowanej przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 101E w Toruniu. Powierzchnia całkowita to już 1000m2! Szeregi naszej załogi zasiliły kolejne 3 osoby - łącznie w Spółce pracuje 16 osób.

W dniach 4 i 5 września 2015 roku w siedzibie naszej firmy zorganizowaliśmy Seminarium Green Economy™. W pierwszej edycji wzięło udział 65 osób z 43 firm. Spotkanie zostało podzielone na dwa niezależne panele dyskusyjne – jednodniowy panel inżynierski oraz dwudniowy panel warsztatowy. W 2015 roku zdecydowalismy się stworzyć autorski projekt Green Economy™. Głównym założeniem tego projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu optymalnego doboru napędów pod potrzeby Klientów oraz stałe poszerzanie oferty własnej o napędy efektywne energetycznie. Grupą docelowa dla tego projektu są inwestorzy, projektanci i  konstruktorzy, służby utrzymania ruchu i szeroka grupa użytkowników napędów. Realizacja tego ambitnego projektu przebiega w sposób ciągły, poszerzając swoją grupę docelową również o uczniów szkół technicznych i studentów. Coroczne spotkania w ramach tego projektu przerwała nam epidemia COVID-19, gdy tylko ona minie powrócimy z naszym projektem. 

Skrócenie terminów dostaw, możliwość modyfikacji i dostosowania przekładni do indywidualnych wymagań Klienta oraz szersze wsparcie techniczne i serwisowe. To cele, które nasza firma osiągnęła uruchamiając w marcu 2016 roku montownię przekładni i motoreduktorów. Bazując na oryginalnych częściach wyprodukowanych w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej oraz stosując międzynarodowe standardy jakości, normy i dyrektywy, montuje przekładnie i motoreduktory z rodziny ALU-G Motion i IRON-G Motion.

Jubileusz 10-lecia istnienia Spółki świętowaliśmy w bardzo dobrych nastrojach! Zaufało nam już ponad 1.000 Klientów, pozyskaliśmy partnerów handlowych na zagranicznych rynkach - w Szwecji i na Ukrainie. W spółce pracuje już łącznie 21 osób! Wprowadziliśmy nowe produkty (np. przemienniki częstotliwości EM-30) a dotychczasowe zostały unowocześnione. 

W 2022 roku rozpoczynamy realizację inwestycji związanej z budową własnej siedziby. Nowoczesny obiekt biurowo-magazynowy o powierzchni użytkowej 2400m2 zbudowany zostanie na terenie Strefy Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Do dyspozycji Spółki będzie magazyn wysokiego składowania (>6m) o powierzchni 1200m2, montownia i serwis o powierzchni 400m2 oraz dwukondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni 800m2.

Montownia motoreduktorów

Skrócenie terminów dostaw, możliwość modyfikacji i dostosowania przekładni do indywidualnych wymagań klienta oraz szersze wsparcie techniczne i serwisowe. To cele, które firma osiągnęła uruchamiając w marcu 2016 roku centrum montażu przekładni i motoreduktorów. W naszym magazynie dostępne są wszystkie części i podzespoły potrzebne do złożenia przekładni mechanicznej serii ALU-G Motion™ lub IRON-G Motion™. Nasze przekładnie posiadają konstrukcję modułową co sprawia, że zarówno złożenie jej, jak i późniejszy serwis jest ułatwiony. Samo złożenie przekładni w naszej montowni polega na zmontowaniu modułu wyjściowego z odpowiednim zestawem kół zębatych i zębników zapewniających uzyskanie żądanego przełożenia. Zamknięcie przekładni realizowane jest kołnierzem wejściowym (IEC lub specjalnej konstrukcji przygotowanej pod klienta) lub wałkem wejściowym - w zależności od konstrukcji. Nasz skład magazynowy, zarówno modułów jak i zestawów kół zębatych i zębników, umożliwia składanie dowolnych konfiguracji przekładni mechanicznych serii ALU-G Motion™ i IRON-G Motion™.  Bazując na oryginalnych częściach wyprodukowanych w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej oraz stosując międzynarodowe standardy jakości, normy i dyrektywy, montujemy przekładnie i motoreduktory:

 • hipoidalne
 • walcowe i walcowe w korpusie płaskim
 • stożkowe i walcowo-stożkowe
 • ślimakowe i walcowo-ślimakowe
 • planetarne

Z punktu widzenia klienta usprawniło to znacznie proces realizacji zamówienia na motoreduktory. Rozbudowany magazyn części i podzespołów służących do montażu przekładni, a także urządzeń towarzyszących (silników elektrycznych, falowników, softstarterów, reduktorów, motoreduktorów) umożliwia elastyczne reagowanie na potrzeby klientów.

TECHNICZNIE AUTENTYCZNI

Siłą napędową firmy stanowi ścisła współpraca z klientem. Dział techniczny przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi inżynierskich oraz modelowaniu 3D opracowuje innowacyjne technologie, które wykorzystywane są w nowoczesnych procesach przemysłowych. Już dzisiaj, niezależnie od rodzaju zastosowanych produktów marki HF INVERTER®, branży czy skali potrzeb, firma oferuje swoim klientom najlepsze możliwe rozwiązania, a szeroka kadra inżynierska zapewnia profesjonalną obsługę.

W naszym centrum montażu przekładni i motoreduktorów wykorzystujemy prasy automatyczne, urządzenia kontroli dozowania oleju, urządzenia do nagrzewania łożysk, tulei i kół zębatych oraz wiele narzędzi i urządzeń pomocniczych (np. klucze pneumatyczne z dynanometrem, różnego rodzaju ściągacze i napinacze, wiertarki pionowe itp.). W procesie kontroli jakości stosujemy nie tylko urządzenia znakujące i pomiarowe ale również stacje badawcze i hamownie własnej konstrukcji, co odróżnia naszą montownię od konkurencji. Dzięki zastosowaniu tak nowocześnie wyposażonej linii montażowej standardowy termin złożenia przekladni nie przekracza 48 godzin a nasz Klient otrzymuje produkt o najwyższej jakości. 

Przekładnie serii ALU-G Motion™ obejmują przekładnie walcowe WAHF, dobrze już znane przekładnie hipoidalne THF, ślimakowe SHF oraz zupełnie nową konstrukcję: przekładnie walcowo-ślimakowe SWHF w zwartej obudowie. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu aluminiowego. Dostępne są w zakresie mocy od 0.06kW do 15.0kW i momencie obrotowym wyjściowym w od 3Nm do 1550Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

Przekładnie serii IRON-G Motion™ obejmują przekładnie walcowe WHF oraz przekładnie walcowo-stożkowe WBHF. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu żeliwa szarego G200. Dostępne są w zakresie mocy od 0,12kW do 200kW i momencie obrotowym wyjściowym od 1.40Nm do 62.800Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

 

 

Skuteczny serwis

"W naszej firmie odpowiedzialny jestem za dział techniczny w skład, którego wchodzą działy serwisu oraz montownia przekładni mechanicznych. Cykl obsługi klienta nie kończy się u nas na sprzedaży. Kolejne wyzwanie to pełne wsparcie techniczne i serwisowe naszych klientów. Wydaje się to łatwe? Wyobraź sobie, że miesięcznie dostarczamy do naszych klientów ponad 5.000 sztuk naszych produktów! Nasze zadanie to pomoc techniczna i serwisowa dla każdego produktu dostarczonego klientowi! Jesteśmy technicznie autentyczni. Znamy się na tym co robimy..." Zbigniew Kilichowski - Wspólnik - Dyrektor TechnicznyZbigniew Kilichowski

 

"Na początek należy przestać mówić i zacząć robić."  Walt DisneyAwarie zdarzają się najlepszym. Działania w ramach serwisu mogą być różne w zależności od specyfiki pracy urządzeń. Mają jednak przynieść jeden skutek – przedłużenie żywotności urządzeń, podtrzymywanie ich w stanie bezawaryjnym, czy też szybkie reagowanie na awarie. Dla naszych klientów istotne są usługi serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

loading...
Kontakt - Serwis
Mapka dojazdu
 
HF INVERTER - SERWIS

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 101E
87-100 Toruń, Polska

tel. +48 56 653 99 16
fax +48 56 623 73 17

telefon alarmowy
+48 698 757 450 (24h)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Towar z magazynu

"Stale poszukujemy nowych rozwiązań, inwestujemy w rozwój naszych produktów i naszą firmę, wprowadzone systemy obsługi Klientów i przyjęta polityka jakości są gwarancją rzetelnej realizacji umów oraz ciągłego wzbogacania oferty w innowacyjne produkty. Współpracujemy ze starannie wybranymi dostawcami i dbamy o partnerskie relacje z nimi. Dbamy, aby towar był dostępny bezpośrednio z naszego magazynu." Jarosław Osiński - Wspólnik - Dyrektor ds. RozwojuJarosław Osiński

 

"Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą."  Henry FordW czasie pandemii lub innych klęsk żywiołowych każdy przekonał się na własnej skórze jak wrażliwe są łańcuchy dostaw. Łańcuch dostaw obejmuje planowanie, realizację i kontrolę wszystkich czynności związanych z przepływem materiałów i informacji od zakupu surowców, przez szereg procesów przetwórczych, po ostateczne doręczenie produktu Klientowi. Wystarczy jedno słabsze ogniowo, aby cały łańcuch został zerwany z bardzo kosztownymi konsekwencjami. W naszej Spółce dbamy o bardzo ważne a tym samym bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne ogniwa w łańcuchu dostaw - logistyka. Dzięki naszej strategii logistycznej, dbamy, aby nasze produkty były dostępne wprost z naszego magazynu. Nasza polityka sprawdziła się w marcu 2011 roku, gdy we wschodnie wybrzeże Japonii uderzyło potężne tsunami, które spowodowało zerwanie łańcucha dostaw komponentów elektronicznych (mikroprocesorów) jak i obecnie, gdy od grudnia 2019 roku świat prowadzi nierówną walkę z pandemią wirusa COVID-19.

Naszą przewagą konkurencyjną jest dbanie o pełny magazyn i tym samym bezkonkurencyjne terminy realizacji zamówień.