Montownia motoreduktorów

Skrócenie terminów dostaw, możliwość modyfikacji i dostosowania przekładni do indywidualnych wymagań klienta oraz szersze wsparcie techniczne i serwisowe. To cele, które firma osiągnęła uruchamiając w marcu 2016 roku centrum montażu przekładni i motoreduktorów. W naszym magazynie dostępne są wszystkie części i podzespoły potrzebne do złożenia przekładni mechanicznej serii ALU-G Motion™ lub IRON-G Motion™. Nasze przekładnie posiadają konstrukcję modułową co sprawia, że zarówno złożenie jej, jak i późniejszy serwis jest ułatwiony. Samo złożenie przekładni w naszej montowni polega na zmontowaniu modułu wyjściowego z odpowiednim zestawem kół zębatych i zębników zapewniających uzyskanie żądanego przełożenia. Zamknięcie przekładni realizowane jest kołnierzem wejściowym (IEC lub specjalnej konstrukcji przygotowanej pod klienta) lub wałkem wejściowym - w zależności od konstrukcji. Nasz skład magazynowy, zarówno modułów jak i zestawów kół zębatych i zębników, umożliwia składanie dowolnych konfiguracji przekładni mechanicznych serii ALU-G Motion™ i IRON-G Motion™.  Bazując na oryginalnych częściach wyprodukowanych w Polsce jak i w krajach Unii Europejskiej oraz stosując międzynarodowe standardy jakości, normy i dyrektywy, montujemy przekładnie i motoreduktory:

  • hipoidalne
  • walcowe i walcowe w korpusie płaskim
  • stożkowe i walcowo-stożkowe
  • ślimakowe i walcowo-ślimakowe
  • planetarne

Z punktu widzenia klienta usprawniło to znacznie proces realizacji zamówienia na motoreduktory. Rozbudowany magazyn części i podzespołów służących do montażu przekładni, a także urządzeń towarzyszących (silników elektrycznych, falowników, softstarterów, reduktorów, motoreduktorów) umożliwia elastyczne reagowanie na potrzeby klientów.

TECHNICZNIE AUTENTYCZNI

Siłą napędową firmy stanowi ścisła współpraca z klientem. Dział techniczny przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi inżynierskich oraz modelowaniu 3D opracowuje innowacyjne technologie, które wykorzystywane są w nowoczesnych procesach przemysłowych. Już dzisiaj, niezależnie od rodzaju zastosowanych produktów marki HF INVERTER®, branży czy skali potrzeb, firma oferuje swoim klientom najlepsze możliwe rozwiązania, a szeroka kadra inżynierska zapewnia profesjonalną obsługę.

W naszym centrum montażu przekładni i motoreduktorów wykorzystujemy prasy automatyczne, urządzenia kontroli dozowania oleju, urządzenia do nagrzewania łożysk, tulei i kół zębatych oraz wiele narzędzi i urządzeń pomocniczych (np. klucze pneumatyczne z dynanometrem, różnego rodzaju ściągacze i napinacze, wiertarki pionowe itp.). W procesie kontroli jakości stosujemy nie tylko urządzenia znakujące i pomiarowe ale również stacje badawcze i hamownie własnej konstrukcji, co odróżnia naszą montownię od konkurencji. Dzięki zastosowaniu tak nowocześnie wyposażonej linii montażowej standardowy termin złożenia przekladni nie przekracza 48 godzin a nasz Klient otrzymuje produkt o najwyższej jakości. 

Przekładnie serii ALU-G Motion™ obejmują przekładnie walcowe WAHF, dobrze już znane przekładnie hipoidalne THF, ślimakowe SHF oraz zupełnie nową konstrukcję: przekładnie walcowo-ślimakowe SWHF w zwartej obudowie. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu aluminiowego. Dostępne są w zakresie mocy od 0.06kW do 15.0kW i momencie obrotowym wyjściowym w od 3Nm do 1550Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.

Przekładnie serii IRON-G Motion™ obejmują przekładnie walcowe WHF oraz przekładnie walcowo-stożkowe WBHF. Korpusy przekładni tej serii wykonane są z wysokiej jakości odlewu żeliwa szarego G200. Dostępne są w zakresie mocy od 0,12kW do 200kW i momencie obrotowym wyjściowym od 1.40Nm do 62.800Nm oraz szerokim zakresie przełożeń.